Okul Kıyafetleri, Yönetmeliği hemen hiç bir satıcının ilgisini çekmeyen aslında çok önemli kuraldır ve aynı zamanda her derece ve türdeki okullarda uygulanması gereken bir Kıyafet kanunudur. Peki Okul Kıyafetleri yönetmeliğinde ne yazıyor ?

Dikkatlice Okuyalım

Okul Kıyafetleri Yönetmeliği : Yönetici, öğretmen ve diğer görevlilerle, öğrencilerin, Atatürk İnkılap ve ilkelerine uygun, uygar, aşırılıklara kaçmayan ve sade bir kılık kıyafatte olmalarını sağlayan bir uygulamadır.

 

Bu Yönetmelik her derece ve türdeki resmi ve özel okulların (askeri okullar, Polis Kolejleri gibi resmi üniforması bulunan okullar hariç) öğrencileri ile bu kurumlarda görevli yönetici, öğretmen ve diğer personelin kılık kıyafetlerinin düzenlenmesine ilişkin esasları kapsar..

 

Yönetmelik Esasında Öğrencileri ilk, orta ve lise grubu olarak bölümlere ayırarak kıyafet modelleri belirtilmiştir. Daha Sonra Okul Yönetimi Tarafından seçilen yetkili kişiler tarafından kıyafet değişikliği ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır

Öğrenci kıyafetleri okul yönetimi, okul aile birliği başkanı ve okul öğrenci meclisi başkanının katılımı ile karara bağlanacak. Her kişi ve kuruluşa serbest rekabet ortamında fırsat eşitliği sağlamak amacıyla, belirlenen kıyafetler önceden okulun ilan panosu ile web sayfasında duyurulacak,
     - Belirlenecek kıyafetler öncelikle ekonomik, sade, öğrenciye yakışan ve pedagojik esaslara uygun olacak,
     - Çok önemli bir gerekçe olmadıkça öğrenci kıyafetlerinde değişikliğe gidilmeyecek olarak belirlenmiştir.

 

Kalfa okul olarak bizler siz değerli yönetici ve firma sahiplerine bulunduğunuz yerleşim merkezindeki şartlara göre istediğiniz Kıyafet modelini üretebilmekteyiz. www.okulkiyafetleri.com.tr isimli resmi sitemizde çalışmalarımızı ve modellerimizi inceleyebilirsiniz. Okulunuza özel model ve çalışmalarınızı bizlere ulaştırdığınızda size özel kıyafet dikimini çok kısa bir süre içersinde tamamlayabilmekteyiz.

 

www.okulkiyafetleri.com.tr